travesti isparta

Isparta travesti canlandırmak sizler için kolay oldu mu' Oyunda gerçek hayatta trans olan insanlar oynuyor mu'


Kolay olması mümkün mü' Oyunda oyuncuların hiç biri eşcinsel ya da trans değil. Bütün LGBT karakterlerin canlandırıldığı bu oyunda tüm oyuncularımız heteroseksüel oyunculardan oluşuyor. Oyuncu izleyen, gözleyen, analiz eden, dahili harici detayları anlayan, anladığını aktaran bir aktarıcıdır. Bize gelen her oyunda karakter analizi yapar karakterin dünyasını bulmaya çalışırız. Fakat bu oyun çok farklıydı. İnsanları cinsiyet kimliklerine göre ayırmanın yarattığı gerici zıtlıklar üzerine empati yapmaya ve farklı kültürleri anlamaya çağıran bir oyundu.

Provalara başlamadan önce hocamız Feridun Hocalar toplantılar yaptı, bize karakterlerimizi anlattı. Rolü kabul ettikten sonra kendi iç dünyamla hesaplaşmalarım, sorgulamalarım başladı. Bir kadın, bir anne gözüyle baktığımda çocuğumun cinsel kimliğinden, savunduğu değerlerinden dolayı öldürülmesi nasıl bir acıydı' Anne duygusuyla baktığınızda bu korkunç bir trajedi. Bir çocuğun annesi ölür belli zaman sonra yaşama kaldığı yerden devam eder ama bir annenin çocuğu öldüğünde o anne her gün her saniye ölür. Hele ki bir nefret cinayetine kurban vermişse çocuğunu korkunç, düşünmesi bile ürpermeme sebep.

'Birileri 'travesti ısparta'' İsminden Pek Haz Almıyor'

Doğan, oyunun bütün ekip üzerinde etkileri olduğunu belirtti. Oyuna hazırlık sırasında birçok transla tanıştıklarını ve oyuna büyük katkıları olduğunu belitti. Ayrıca Doğan oyunun sosyal medya hesaplarına saldırılar olduğunu ve afişe isimden dolayı yasak konulmak istendiğini de belirterek yaşadıkları engellemeleri anlattı.

-Oyunculuk yapan translar var. Bu kişilerle iletişiminiz var mı' Yardım aldınız mı' Eğer bir iletişiminiz varsa oyuna nasıl bir katkıları oldu'

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “travesti isparta”

Leave a Reply

Gravatar